Pomoc dydaktyczna zaprojektowana po to, by ułatwić uczniom poznawanie podstawowych zasad dotyczących obwodów prądu stałego. Moduły eliminują plątaninę przewodów i pozwalają uczniom budować układy, które wyglądają jak schematy obwodów, wzmacniając rozumienie koncepcyjne.
Każdy moduł łączy się z sąsiednim mechanicznie na wsuwane zaczepy. Następnie wkłada się zworę, która podkreśla, że zostało wykonane połączenie elektryczne. Moduły są całkowicie samowystarczalne i można je zbudować w dowolnym miejscu i na dowolnej powierzchni. Można je także przenosić oraz demonstrować uczniom w dowolnym położeniu, na przekład pionowo.
Duży rozmiar modułów (8 cm x 8 cm) umożliwia wszystkim uczniom zgromadzonym wokół stołu lub siedzącym w ławkach obserwowanie i zrozumienie skonstruowanego obwodu.
Elementy elektryczne (rezystory, przełączniki, baterie i inne) są również fizycznie widoczne na górze modułu obok ich elektronicznych symboli, wzmacniając rozumienie koncepcji.
Nauczyciel może na pierwszy rzut oka sprawdzić, czy obwody zostały zbudowane poprawnie, zamiast sprawdzać każde połączenie.
Modele mogą być używane jako samodzielne, z miernikami będącymi na wyposażeniu pracowni albo w połączeniu z bezprzewodowymi czujnikami prądu i napięcia PASCO, sprzedawanymi wraz oprogramowaniem do zbierania i analizy danych oraz gotowymi doświadczeniami, zgodnymi z polską podstawą programową.
UWAGA! Zestaw zawiera naklejki z polskimi oznaczeniami elementów elektronicznych, którymi zastępuje się symbole używane w USA.
Cechy użytkowe
Stawia naukę na pierwszym miejscu.
Eliminuje plątaninę przewodów, która przeszkadza w zrozumieniu istoty zagadnienia.
Zawiera łatwe do podłączenia moduły.
Pozwala uczniom na zabawę, ale system zaprojektowany jest od podstaw jako narzędzia do nauki, a nie zabawka.
Wypełnia lukę między schematami obwodów a rzeczywistą ich konstrukcją.
Rekomendowane uzupełnienie
- Moduł bezprzewodowego czujnika prądu, pasujący do zestawu (EM-3534)
- Moduł bezprzewodowego generatora sygnału AC/DC, pasujący do zestawu (EM-3533)